Bağlar & Şaraphane

Bağlar & Şaraphane

Lermonos Bağları,  Denizli Çal ilçesinde, antik çağlarda ise İç Anadolu düzlüklerinin Egenin mavi sularına bağlayan Lykos Vadisi üzerindeki yolda Mainderos / Menderes ırmağının geçtiği havzada, 850 rakımda, eski çağlardan beri üzüm üretilen Türkiye’nin önemli şaraplık bölgelerinden birinde bulunuyor.

Çal Hançalar Bölgesinde yer alan 280 dekara ulaşan bağlarımızda Çal Karası, Kalecik Karası, Öküzgözü, Bogazkere, Chardonnay, Merlot, Syrah ve Cabernet Savugnion üzümlerini yetiştiriyoruz. Yamaç şeklinde yerleşik bağlarımızda üzümler  güneş ve  rüzgârın cömertliğinden tüm beklentilerini karşılıyor. Yıllarca üzüm yetişen bu topraklar bizlere beklediğimizden ötesini sunuyor. Şaraplarımız yetiştiği cografyadan gelen karekteristik özellikleri ile  damaklarda kendine has özellikleri ile farklı tatlar bırakıyor.

Bağlarımızda, doğaya saygılı üretim, iyi tarım uygulamaları ve kontrollü tarımsal üretim yapılmaktadır. Üzümler olgunlaşmaları yakından izlenerek en uygun zamanda hasat edimekte ve hızlı şekilde üretime ulaşmaktadır. Üretimde geleneksel yaklaşımlar modern ve yenilikçi bakış açısıyla dengelenmektedir.

image
image

Her parselin kendine özgü toprak yapısı ve ona uygun seçilmiş üzüm çeşitleri bulunmaktadır. Lykos Valley markamızdaki tüm şaraplar kendi bağlarımızdaki farklı parsellerde  özel olarak yetiştirilen üzümlerden yapılmıştır.

Carovino markalı şaraplarımız ise bölgeye özel Çal Karası ve bölgeye çok iyi uyum sağlayan Kalecik Karası üzümlerinin karekteristik özelliklerinin farklı tekniklerle işlenmiş yenilikçi ürünlerdir.

Rindera şarap serimiz 2023 yılında raflarda yer almaya başlayacaktır. Rindera Fume Blanc ve Chardonnay Fransız meşe fıçılarda 10 ay geçirerek şişelenmiştir. Rindera Öküzgözü & Bogazkere  kupaj  ve C.sauvignon ve Merlot kupajlarımız damaklarınızdaki yerini almaya hazırdır.

Lermonos Premium şarap serimizde ise kendi parsellerimizden özenle seçilmiş Chardonnay, Öküzgözü, Syrah ve Merlot üzümlerimiz Fransız fıçılarda bekletilerek siz şarap severlerin damaklarına hazırlanıyor

image
image
image
image
image
image