Lermonos Tarım Hayvancılık

Tarihsel olarak M.Ö 2000 yıllarına dayanan geçmişi yanında Türkiye’nin en eski ve verimli üzüm bağlarının bulunduğu Çal İlçesi ve çevresi, şaraplık üzüm çeşitleri için çok özel bir plato olarak bilinir.

Büyük Menderes nehri havzasında yaklaşık 900 rakımdaki bu bölgede Çalkarası olarak bilinen bölgeye özgü kırmızı üzüm yanında Şiraz, Öküzgözü, Boğazkere ve son zamanlarda Kalecik Karası ve Merlot üzümleri yetiştirilmektedir. Sultaniye ve bazı sofralık üzüm çeşitleri de bölgenin karakteristik üzümleri arasında yer alır. Son yıllarda tıbbi aromatik bitkiler ve kekik de bölgede yoğun olarak üretilmektedir.

Lermonos Markası altında bölgenin üzümlerinden gıda ve kozmetik alanında kullanılan hammaddeler yanında son kullanıcı için pekmez, üzüm çekirdek yağı ve balzamik sirke üretimi yapıyoruz. Ürünlerimizin büyük kısmında firmaya ait olan iyi tarım uygulamaları ile yetiştirilen kendi bağlarımızın üzümlerini kullanıyoruz. Ayrıca başka taş çekirdekli meyveler ve tıbbi aromatik bitkiler üzerinde çalışıyoruz.

DR.H Natural Products markası ile yenilikçi, doğal, saf kozmetik ve gıda takviyeleri olan ürünlerimizi sizlerin kullanımına sunuyoruz.

Lermonos Tarım ve Hayvancılık